EURO 2020 Euro 2020 (Mistrzostwa Europy)Mecze na żywo Transmisje: 21 Ekstraklasa EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 12 LaLiga La LigaMecze na żywo Transmisje: 10 Serie A Serie AMecze na żywo Transmisje: 10 Liga Mistrzów Liga MistrzówMecze na żywo Transmisje: 3 Liga Mistrzów Liga Mistrzów piłki ręcznejMecze na żywo Transmisje: 2 Eredivisie EredivisieMecze na żywo Transmisje: 2 Copa America Copa AmericaMecze na żywo Transmisje: 1 1. Liga Liga PortugalskaMecze na żywo Transmisje: 1 Puchar Niemiec Puchar NiemiecMecze na żywo Transmisje: 1 UEFA Europa Conference League Liga KonferencjiMecze na żywo Transmisje: 1 Bundesliga BundesligaMecze na żywo Transmisje: 1 French Open French OpenMecze na żywo Transmisje: 32 MLS MLSMecze na żywo Transmisje: 26 Golf Golfna żywo Transmisje: 16

Sytuacja polskich zawodników w UFC

sytuacja-polskich-zawodnikow-w-ufc
Autor: Andrzej Maciejak | 04.08.2022 15:11

Federacja UFC a w zasadzie Ultimate Fighting Championship zainaugurowała w listopadzie 1993r. Pierwsze zawody zostały zorganizowane przez Roriona Grace oraz Arta Davie w leżącym w stanie Colorado, Denver. Przez długi czas, Polacy nie potrafili przebić się do tej organizacji, jednakże z czasem nie dość, że do niej weszli, ponadto zaczęli osiągać niemałe sukcesy.

Jacy zawodnicy z Polski związani są z UFC?

Najlepszym polskim fighterem, który reprezentuje nas w UFC jest Jan Błachowicz, którego fani nazywają 'królem z Cieszyna'. Zawodnik ten miał trudne wejście do organizacji, początkowo więcej pojedynków przegrywał, lecz gdy zdobył konieczne doświadczenie to stał się jedną z największych gwiazd. Szacunek ekspertów od sztuk walki, Polak zdobył zdominowaniem Dominicka Reyesa, umiał pobić również bardzo dobrego Nigeryjczyka Israela Adesanyi. W październiku ma się odbyć gala UFC, najlepsi fighterzy mają walczyć między sobą w Gdańsku. Praktycznie dogadana jest walka pomiędzy 'królem z Cieszyna' oraz Jirim Prochazką.

Czech jest solidnym zawodnikiem, który w przeszłości walczył w organizacji Gladiator Championship Fighting gdzie był niekwestionowanym mistrzem, podobnie jak też dominował w RIZIN Fighting Federation. Warto wiedzieć, że darmowa transmisja ufc jest możliwa dzięki legalnemu polskiemu bukmacherowi Fortuna, który wykupił prawa do pokazywania wszystkich gal Ultimate Fighting Championship do końca 2022r. Transmisje live z gal UFC w Internecie udostępniane są przez serwisy Polsat Box Go i UFC Fight Pass, po uprzednim opłaceniu miesięcznego dostępu. 

Mateusz Gamrot

Na gali UFC Vegas 57, zawodnik ten bić się będzie z Armanem Tsarukyanem. Z pewnością pojedynek ten dla Polaka będzie bardzo wymagający, gdyż przeciwnik w przekonującym stylu pokonał w ostatniej swej walce niezwykle groźnego Joela Alvareza. W 'królewskiej' kategorii ciężkiej jedynym polskim przedstawicielem w UFC jest Marcin Trybura. Zawodnik ten zanim podjął współpracę z UFC, był bardzo dobrym fighterem organizacji M1 Challenge.

W kwietniu 2022r. Polak stanął przed dużą dla siebie szansą, miał walczyć z Jairzinho Rozenstrukiem, jednak pojedynek ten został odwołany. Przyczyną odwołania walki były problemy zdrowotne Polaka. W UFC bardzo dobrze radziła sobie Polka Joanna Jędrzejczyk, która 12 czerwca 2022r. po walce z Chinką Zhang Weili postanowiła zakończyć karierę. Ze zmiennym szczęściem walczył Karolina Kowalkiewicz, która na początku czerwca podczas gali UFC Fight Night przeciwko Felice Herring po pięciu kolejnych porażkach, w końcu odniosła pewne zwycięstwo.

Kiedy gala UFC w Gdańsku?

21 października 2022r. odbędzie się po raz kolejny gala UFC nad polskim morzem, w Gdańsku. Walki odbędą się na gdańskiej Ergo Arenie, zaś na karcie walk znajdzie się wielu czołowych polskich fighterów. Z pewnością dla rozwoju MMA w Polsce będzie to bardzo duża szansa by jeszcze mocniej się rozwinąć. Z pewnością w Gdańsku zawalczy Krzysztof Jotko, który występuje w wadze średniej. Krzysztof Jotko jest też posiadaczem brązowego pasa w brazylijskim Ju-jitsu.