Copa America Copa AmericaMecze na żywo Transmisje: 22 EURO 2024 Euro 2024 (Mistrzostwa Europy)Mecze na żywo Transmisje: 15 Ekstraklasa EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 8 Liga Europy Liga EuropyMecze na żywo Transmisje: 1 1. Liga Liga BrazylijskaMecze na żywo Transmisje: 20 MLB MLBMecze na żywo Transmisje: 15 Turniej Wimbledon Turniej WimbledonMecze na żywo Transmisje: 14 MLS MLSMecze na żywo Transmisje: 14 Golf Golfna żywo Transmisje: 13 Grand Prix Austrii Grand Prix Austriina żywo Transmisje: 11 Mecze towarzyskie (możliwa zmiana formatu) Mecze towarzyskieMecze na żywo Transmisje: 10 1. Liga Liga UrugwajskaMecze na żywo Transmisje: 8 1. Liga Liga ChińskaMecze na żywo Transmisje: 8 Challenger Mediolan Challenger MediolanMecze na żywo Transmisje: 7 ATP Eastbourne ATP EastbourneMecze na żywo Transmisje: 7

Inter z nowym właścicielem!

inter-z-nowym-wlascicielem
Autor: Wojtek Jagodowski | 25.05.2024 9:14

Świat piłki nożnej zamarł na wieść o przejęciu jednego z najbardziej utytułowanych klubów europejskich - Interu Mediolan. Po latach rządów Stevena Zhanga, młodego miliardera, klub przechodzi w ręce nowego właściciela - funduszu inwestycyjnego Oaktree Capital Management.

Ta zmiana właścicielska jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w ostatnich latach w Serie A. Inter, który nie tak dawno cieszył się mistrzostwem Włoch, musi teraz stawić czoła nie lada wyzwaniu - odnalezieniu się w nowej rzeczywistości, która wcale nie musi być kolorowa.

Spłata długów Interu otwiera nowy rozdział w historii klubu

Choć Inter niedawno świętował wygraną w Serie A, teraz czekają go poważne zmiany właścicielskie. Klub musiał spłacić 380 milionów euro, aby uregulować należności względem funduszu Oaktree. Trzy lata temu pożyczył on bowiem klubowi 275 milionów, a reszta to ustalone odsetki. Właściciel klubu nie uregulował jednak płatności, co wywołało lawinę, po której Steven Zhang przestał być prezydentem i właścicielem klubu na rzecz Oaktree.

Fundusz Oaktree przejmuje kontrolę nad klubem

Fundusz Oaktree, jako nowy właściciel Interu, będzie odpowiedzialny za wybór nowego prezydenta klubu. Ta decyzja będzie miała kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju i kierunku, w którym podąży Inter w nadchodzących latach.

Wniosek

Przejęcie Interu przez fundusz Oaktree otwiera nowy rozdział w historii tego klubu. Kluczową kwestią obecnie będzie wybór nowego prezydenta, który zadecyduje o przyszłym kierunku klubu.

Przyszłość Interu pozostaje zatem niepewna, ale z pewnością pełna obietnic. Wiele będzie zależeć od decyzji podjętych przez nowy zarząd, a w szczególności od wyboru nowego prezydenta, który pokieruje klubem w nadchodzących latach. Oczekiwania kibiców są wysokie, ale także pełne nadziei na lepsze jutro dla tegorocznego mistrza Włoch.