EURO 2020 Euro 2020 (Mistrzostwa Europy)Mecze na żywo Transmisje: 21 Ekstraklasa EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 12 LaLiga La LigaMecze na żywo Transmisje: 10 Serie A Serie AMecze na żywo Transmisje: 10 Liga Mistrzów Liga MistrzówMecze na żywo Transmisje: 3 Liga Mistrzów Liga Mistrzów piłki ręcznejMecze na żywo Transmisje: 2 Eredivisie EredivisieMecze na żywo Transmisje: 2 Copa America Copa AmericaMecze na żywo Transmisje: 1 1. Liga Liga PortugalskaMecze na żywo Transmisje: 1 Puchar Niemiec Puchar NiemiecMecze na żywo Transmisje: 1 UEFA Europa Conference League Liga KonferencjiMecze na żywo Transmisje: 1 Bundesliga BundesligaMecze na żywo Transmisje: 1 French Open French OpenMecze na żywo Transmisje: 32 MLS MLSMecze na żywo Transmisje: 26 Golf Golfna żywo Transmisje: 16

Wisła Kraków z Pucharem Polski!

wisla-krakow-z-pucharem-polski
Autor: Wojtek Jagodowski | 03.05.2024 13:29

Wczoraj odbył się emocjonujący finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym, w którym zmierzyły się drużyny Pogoni Szczecin i Wisły Kraków. Mecz przyciągnął niemal komplet kibiców, którzy mieli okazję oglądać wyrównane spotkanie.

Wyrównana walka na boisku

Rozpoczęcie meczu było obiecujące dla drużyny Pogoni Szczecin, która wyszła na prowadzenie po golu Koulourisa. Wydawało się, że utrzymają przewagę do końca spotkania. Jednak w ostatniej akcji meczu Wisła Kraków zdołała wyrównać wynik i przenieść rywalizację do dogrywki. To właśnie tam strzelili drugiego gola, zapewniając sobie zwycięstwo i triumf w Pucharze Polski.

To katastrofalny obrót spraw dla Pogoni, która miała okazję do zdobycia pierwszego trofeum w nowożytnej historii. Zabrakło im jednak samozaparcia i skupienia, które wykorzystali Wiślacy zdobywając dwie bramki i spełniając marzenia o wygranej.

Europejskie marzenia Wisły

Dzięki zdobyciu Pucharu Polski, Wisła Kraków najprawdopodobniej będzie miała szansę zagrać w Europejskich Pucharach. Mówimy najprawdopodobniej, gdyż sytuacja finansowa Wisły jest katastrofalna a restrykcyjne zasady FIFA mogą nie zapewnić Wiśle licencji na grę.Ten sukces otwiera jednak drużynie nowe możliwości i marzenia o międzynarodowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Wniosek

Wisła Kraków zakończyła sezon z prawdziwym triumfem, zdobywając Puchar Polski. Ich zacięta walka na boisku i determinacja przyniosły im zasłużone zwycięstwo. Kibice klubu także mają powody do świętowania i dumy z osiągniętego sukcesu. Wisła Kraków udowodniła, że jest jednym z najlepszych zespołów w Polsce i teraz mogą spojrzeć w przyszłość z nadzieją na udział w Europejskich Pucharach.