EURO 2020 Euro 2020 (Mistrzostwa Europy)Mecze na żywo Transmisje: 21 Ekstraklasa EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 12 LaLiga La LigaMecze na żywo Transmisje: 10 Serie A Serie AMecze na żywo Transmisje: 10 Liga Mistrzów Liga MistrzówMecze na żywo Transmisje: 3 Liga Mistrzów Liga Mistrzów piłki ręcznejMecze na żywo Transmisje: 2 Eredivisie EredivisieMecze na żywo Transmisje: 2 Copa America Copa AmericaMecze na żywo Transmisje: 1 1. Liga Liga PortugalskaMecze na żywo Transmisje: 1 Puchar Niemiec Puchar NiemiecMecze na żywo Transmisje: 1 UEFA Europa Conference League Liga KonferencjiMecze na żywo Transmisje: 1 Bundesliga BundesligaMecze na żywo Transmisje: 1 French Open French OpenMecze na żywo Transmisje: 32 MLS MLSMecze na żywo Transmisje: 26 Golf Golfna żywo Transmisje: 16

Znany jest drugi spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy

znany-jest-drugi-spadkowicz-z-pko-bp-ekstraklasy
Autor: Wojtek Jagodowski | 13.05.2024 15:21

Sezon w PKO BP Ekstraklasie dobiega końca i powoli poznawane są rozstrzygnięcia względem spadkowicza i mistrza. Wiemy już, że drugą drużyną, która opuści najlepszą klasę rozgrywkową w Polsce, będzie Ruch. Chorzowianie, pomimo ambitnej walki i kilku zaskakujących wyników, nie byli w stanie rywalizować z lepszymi kadrowo i finansowo drużynami, co poskutkowało ich spadkiem. Ruch pokazał jednak, że ma ambicje i z pewnością szybko będzie chciał wrócić do Ekstraklasy.

Ostatnie kolejki sezonu i walka o utrzymanie

W końcówce sezonu PKO BP Ekstraklasy trwała zacięta walka o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kluczowe mecze pomiędzy drużynami zagrożonymi spadkiem miały ogromne znaczenie dla ostatecznego kształtu tabeli rozgrywek. W grze o utrzymanie wciąż jest posiadająca 32 punkty Korona Kielce oraz Cracovia (36), Puszca (36), Warta (37) oraz Radomiak (38). Niestety szans na utrzymanie Ekstraklasy straciła już ekipa ze Śląska

Spadkowicz 

Ruch Chorzów, będący drugim spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy, to klub z bogatą historią i uznaną marką w polskim futbolu. Spadkowicz   pokazał jednak, że pomimo trudności, jakie napotkali w trakcie sezonu, mają ambicje i będą dążyć do jak najszybszego powrotu na najwyższy poziom rozgrywkowy.

Ruch Chorzów to jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce. Założony w 1920 roku, klub ma już ponad 100 lat historii, która obfituje w liczne sukcesy i osiągnięcia. Jest czternastokrotnym mistrzem kraju, co czyni go jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Ponadto piłkarze Ruchu zdobywali Puchar Polski sześciokrotnie, a na arenie międzynarodowej również odnosili sukcesy.

Teraz niestety, pomimo tak bogatej historii, zespół po roku musi powrócić do Fortuna 1. Ligi i ponownie walczyć o awans, co nie musi być wcale takie łatwe.