LaLiga La LigaMecze na żywo Transmisje: 21 Premier League Premier LeagueMecze na żywo Transmisje: 20 Ligue 1 Ligue 1Mecze na żywo Transmisje: 18 Serie A Serie AMecze na żywo Transmisje: 16 Bundesliga BundesligaMecze na żywo Transmisje: 13 Eredivisie EredivisieMecze na żywo Transmisje: 9 1. Liga Liga PortugalskaMecze na żywo Transmisje: 7 Ekstraklasa EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 6 Liga Mistrzów Liga Mistrzów piłki ręcznejMecze na żywo Transmisje: 4 Superliga Superliga piłki ręcznej mężczyznMecze na żywo Transmisje: 4 PlusLiga PlusLigaMecze na żywo Transmisje: 4 Liga Europy Liga EuropyMecze na żywo Transmisje: 2 Liga Mistrzów Liga MistrzówMecze na żywo Transmisje: 2 UEFA Europa Conference League Liga KonferencjiMecze na żywo Transmisje: 2 Kolarstwo Kolarstwona żywo Transmisje: 23

Thomas Tuchel z wielomilionową odprawą w Bayernie?

thomas-tuchel-z-wielomilionowa-odprawa-w-bayernie
Autor: Wojtek Jagodowski | 02.04.2024 13:36

Wiemy napewno, że Thomas Tuchel po sezonie opuści Bayern, zostało to już ogłoszone w lutym. Teraz na światło dzienne wychodzą nowe fakty, które ukazują szczegóły kontraktu Niemca. Czy niemiec może liczyć na solidny przelew? W tym artykule dowiesz się więcej o sytuacji Thomasa Tuchela i Bayernu Monachium.

Podsumowanie artykułu

  • Thomas Tuchel po sezonie opuści Bayern Monachium.
  • Sezon pod przywództwem Tuchela był nieudany dla Bayernu Monachium, z porażkami w Pucharze Niemiec i słabymi występami w lidze.
  • Jeden z niemieckich portali sugeruje, że Tuchel może otrzymać ogromną odprawę po opuszczeniu klubu.
  •  Bayern wciąż jest niepewny co do obsady pozycji szkoleniowca na przyszły sezon.

Sezon do zapomnienia

Można powiedzieć to wprost, obecny sezon bawarczyków jestprzeciętny, a wręcz fatalny. Bayern Monachium przeżywał pod wodzą Thomasa Tuchela. Zespołowi towarzyszyły liczne konflikty wewnątrz drużyny, które miały negatywny wpływ na wyniki a nawet na chęć odejścia zawodników z klubu. Niepowodzeniem zakończył się także udział w Pucharze Niemiec, gdzie Bayern nie osiągnął oczekiwanych rezultatów i sensacyjnie odpadł z trzecioligowcem.

Dodatkowo, klub doświadczył bolesnych porażek, z których szczególnie zapadła w pamięć ta z Borussią Dortmund. Przez długi czas Dortmund nie potrafił wygrać na Alianz Arena, jednak właśnie w tym sezonie udało im się pokonać Bayern, co było ogromnym rozczarowaniem dla kibiców. Poza tym kapitalny w tym sezonie Bayer ma już nad nimi 13 punktów przewagi co, jak przyznał sam Tuchel, zamyka rywalizację o Mistrzostwo Niemiec. Dla niego personalnie, wcale nie musi tak być.

Wielomilionowa odprawa dla Tuchela

Według informacji przekazanych przez niemieckiego BILDa, istnieje możliwość, że Thomas Tuchel otrzyma ogromną odprawę po swoim potencjalnym odejściu z Bayernu Monachium. Według informacji prasowych, ta kwota może wynieść około 10 milionów euro.

Wielomilionowa odprawa dla trenerów to w świecie piłki nożnej nic nowego. Kluby często decydują się na takie rozwiązania, zwłaszcza gdy dochodzi do zmiany na stanowisku szkoleniowca. Bayern Monachium, będąc jednym z najbogatszych klubów na świecie, mógłby sobie pozwolić na taki wydatek. Z pewnością jednak nie będzie z tego faktu szczególnie zadowolony.

Niezależnie od tego, czy Tuchel otrzyma tak wielką odprawę, czy nie, bez wątpienia są to ogromne pieniądze. Jednak dla trenera mogłoby to stanowić pewne zabezpieczenie, zwłaszcza jeśli rozstanie z Bayernem Monachium wiąże się z jakimiś negatywnymi konsekwencjami dla swojej kariery.

Bayer Monachium jest znany z hojności wobec swoich trenerów. Przykładem jest Pep Guardiola, który po zakończeniu pracy w tym klubie otrzymał wysoką odprawę. Podobnie może być w przypadku Thomasa Tuchela, jeśli zdecyduje się odejść z Bayernu Monachium.

Wniosek

Fatalny sezon, który zaliczył Bayern Monachium pod wodzą Tuchela, obfitował w konflikty w zespole, liczne porażki, a także bolesne odpadnięcie z Pucharu Niemiec. Choć nie można oddzielić decyzji zarządu od jego pracy, to jednak niektóre wydarzenia wskazują, że trener nie zdołał odnaleźć właściwego sposobu na prowadzenie zespołu i opuści go po sezonie.

Jak donosi BILD Tuchel ma otrzymać aż 10 milionów euro odprawy. Wciąż nie jest również znane nazwisko następcy. Wśród potencjalnych kandydatów są: selekcjoner reprezentacji Niemiec Julian Nagelsmann, Roberto De Zerbi z Brighton & Hove Albion, a także Ralf Rangnick - trener reprezentacji Austrii.