EURO 2020 Euro 2020 (Mistrzostwa Europy)Mecze na żywo Transmisje: 27 Copa America Copa AmericaMecze na żywo Transmisje: 16 Liga Mistrzów Liga MistrzówMecze na żywo Transmisje: 3 Liga Mistrzów Liga Mistrzów piłki ręcznejMecze na żywo Transmisje: 2 Ligue 1 Ligue 1Mecze na żywo Transmisje: 2 Eredivisie EredivisieMecze na żywo Transmisje: 1 Serie A Serie AMecze na żywo Transmisje: 1 1. Liga Liga PortugalskaMecze na żywo Transmisje: 1 1. Liga Liga BrazylijskaMecze na żywo Transmisje: 33 ATP French Open Tenis ATP French Open TenisMecze na żywo Transmisje: 28 French Open, debel Tenis French Open, debel TenisMecze na żywo Transmisje: 28 French Open, debel French Open, debelMecze na żywo Transmisje: 28 WTA French Open WTA French OpenMecze na żywo Transmisje: 28 French Open French OpenMecze na żywo Transmisje: 23 French Open, mikst French Open, mikstMecze na żywo Transmisje: 16

SSC Napoli coraz bliżej Scudetto

ssc-napoli-coraz-blizej-scudetto
Autor: Michał Nowicki | 27.04.2023 12:21

Napoli zainkasowało zwycięstwo nad Juventusem, co wywołało euforię wśród kibiców, którzy gromadzili się wokół autobusu drużyny, entuzjastycznie wyrażając swoje poparcie. Drużyna prowadząca w tabeli, teraz o 17 punktów przed drugim Lazio, ma szansę zdobyć Scudetto w sezonie 2022/23 już w przyszłym tygodniu, mając do rozegrania jeszcze sześć kolejek Serie A.

Dramatyczne zmagania na stadionie Allianz

Ostatni mecz na stadionie Allianz w Turynie dostarczył wiele emocji, a obie drużyny stawiły sobie czoła do samego końca. Mimo dwóch anulowanych bramek, Napoli w końcu zdobyło zwycięskiego gola dzięki Giacomo Raspadori, który w doliczonym czasie gry strzelił pięknym strzałem lewą nogą.

Scenariusz na już

Jeśli Napoli pokona Salernitanę, a Lazio nie zdobędzie punktów przeciwko Interowi Mediolan, Napoli zostanie mistrzem Włoch, kończąc 33-letnią przerwę w zdobywaniu Scudetto.

Walka o Ligę Mistrzów

W międzyczasie wiele klubów Serie A walczy o miejsce w pierwszej czwórce, które daje awans do Ligi Mistrzów UEFA. Lazio, obecnie na drugim miejscu, niespodziewanie zremisowało z Torino, a Juventus, który miał tymczasowo cofniętą karę 15-punktową, wciąż stoi na niepewnym miejscu. Inter Mediolan pokonał Empoli, a AC Milan pokonał Lecce, co zwiększa szanse obu drużyn na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów.

Decydujące starcia

W tabeli Serie A pięć klubów dzieli zaledwie siedem punktów: Lazio 61, Juventus 59, AS Roma i AC Milan 56 oraz Inter Milan 54. W rozgrywkach pozostało wiele decydujących spotkań, które mogą wyeliminować niektóre zespoły z walki o miejsce w pierwszej czwórce.

Połączenie sił w europejskich pucharach

Warto zauważyć, że cztery z pięciu wspomnianych klubów walczą również w półfinałach Ligi Mistrzów UEFA (AC Milan i Inter Milan) lub Ligi Europy UEFA (Juventus i AS Roma). Drużyny te muszą mądrze gospodarować swoją energią, aby dobrze radzić sobie na krajowym podwórku, jednocześnie przygotowując się mentalnie i fizycznie na możliwość zdobycia prestiżowych europejskich trofeów.

Rosnące znaczenie rozgrywek europejskich

Sukces na arenie międzynarodowej przynosi nie tylko chwałę, ale także korzyści finansowe. Dlatego kluby z Serie A będą z pewnością zmotywowane do walki o jak najlepszy wynik zarówno w kraju, jak i w europejskich rozgrywkach.

Kluczowa strategia dla drużyn

Aby osiągnąć sukces zarówno w Serie A, jak i w europejskich pucharach, drużyny muszą dobrze zbalansować swoje wysiłki i odpowiednio zarządzać składem. Rotacja zawodników, zmiany taktyczne i kontrolowanie intensywności treningów to tylko niektóre z aspektów, które trenerzy będą musieli uwzględnić w tym kluczowym momencie sezonu.

Ostatnie chwile sezonu 2022/23

W miarę zbliżania się końca sezonu 2022/23, napięcie w Serie A będzie rosło. Walka o Scudetto, miejsce w pierwszej czwórce oraz europejskie puchary to niewątpliwie oznaki żywiołowej rywalizacji, która sprawia, że włoska piłka nożna jest tak fascynująca dla fanów na całym świecie.

Wielkie emocje dla kibiców

Dla kibiców będzie to prawdziwa gratka – nie tylko będą mogli śledzić zmagania swoich ulubionych drużyn w walce o tytuł mistrza Włoch, ale również cieszyć się emocjonującymi spotkaniami na arenie międzynarodowej. Bez względu na to, który zespół ostatecznie okaże się zwycięzcą, jedno jest pewne: sezon 2022/23 Serie A na długo zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej ekscytujących i zaciętych w historii włoskiej piłki nożnej. Źródło: Forbes