EURO 2020 Euro 2020 (Mistrzostwa Europy)Mecze na żywo Transmisje: 21 Ekstraklasa EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 12 LaLiga La LigaMecze na żywo Transmisje: 10 Serie A Serie AMecze na żywo Transmisje: 10 Liga Mistrzów Liga MistrzówMecze na żywo Transmisje: 3 Liga Mistrzów Liga Mistrzów piłki ręcznejMecze na żywo Transmisje: 2 Eredivisie EredivisieMecze na żywo Transmisje: 2 Copa America Copa AmericaMecze na żywo Transmisje: 1 1. Liga Liga PortugalskaMecze na żywo Transmisje: 1 Puchar Niemiec Puchar NiemiecMecze na żywo Transmisje: 1 UEFA Europa Conference League Liga KonferencjiMecze na żywo Transmisje: 1 Bundesliga BundesligaMecze na żywo Transmisje: 1 French Open French OpenMecze na żywo Transmisje: 32 MLS MLSMecze na żywo Transmisje: 26 Golf Golfna żywo Transmisje: 16

Polak za Polaka w Napoli?

polak-za-polaka-w-napoli
Autor: Wojtek Jagodowski | 16.04.2024 9:16

W ostatnich dniach w polskim środowisku piłkarskim pojawiły się doniesienia sugerujące, że Sebastian Szymański, znany polski piłkarz występujący w tureckim Fenerbahce, może przenieść się do włoskiego klubu SSC Napoli. Te spekulacje budzą wiele emocji wśród polskich kibiców, głównie ze względu na odejście Piotra Zielińskiego, czy Napoli chce, aby liczba polaków w klubie się zgadzała?

Wnioski

  • Sebastian Szymański prezentuje się bardzo solidnie w barwach Fenerbahce, pomimo słabszego ostatnio okresu.
  • Wśród zainteresowanych klubów wymieniano AC Milan czy Manchester United
  • Istnieje możliwość, że Szymański zastąpi Piotra Zielińskiego w Napoli.
  • Fenerbahce mógłby zarobić na transferze nawet 30 milionów euro.

Sebastian Szymański notuje bardzo solidny sezon w barwach tureckiego Fenerbahce.

Sebastian Szymański, polski piłkarz występujący w Fenerbahce, prezentuje się znakomicie w bieżącym sezonie. Jego dobre występy przyciągnęły uwagę takich potentatów jak AC Milan czy Manchester United.

Statystki Sebastiana Szymańskiego w sezonie:

  • 48 meczów
  • 12 goli
  • 15 asyst

Sebastian Szymański wyróżnia się nie tylko skutecznymi akcjami strzeleckimi, ale także inteligencją taktyczną i umiejętnościami rozciągania gry i odnajdywania dobrze ustawionych partnerów. Polak jest też dobrze wyszkolony technicznie i bardzo dojrzały z piłką przy nodze. To cechy, które wyróżniają polaka, nie dziwi więc zainteresowanie większych klubów.

Czy Sebastian Szymański przeniesie się do Napoli?

Według najnowszych informacji portalu tv100.com, istnieje możliwość, że Sebastian Szymański dołączy do klubu SSC Napoli. Plotki sugerują, że Polak mógłby zastąpić innego reprezentanta Polski, Piotra Zielińskiego co jeszcze bardziej elektryzuje polskich kibiców. Fenerbahce na tej transakcji również nie straci, mogliby zarobić na transferze nawet 30 milionów euro.


Porównanie Sebastian Szymański vs. Piotr Zieliński

Sebastian Szymański Piotr Zieliński
Wiek 24 29
Pozycja na boisku Ofensywny pomocnik Ofensywny pomocnik
Klub obecny Fenerbahce Napoli
Narodowość Polska Polska
Liczba występów 48 33
Liczba strzelonych bramek 12 4
Liczba asyst 15 3

Porównując statystyki obu zawodników, widać, że Sebastian Szymański prezentuje się bardzo dobrze w tym sezonie. Jego liczba strzelonych bramek i asyst jest znacznie wyższa niż Piotra Zielińskiego, trzeba jednak pamiętać, że Serie A to zdecydowanie trudniejsze rozgrywki. Statystyki młodszego polaka jednak zaskakują. Przenosiny do Napoli mogą dać mu możliwość dalszego rozwoju i rywalizacji na najwyższym poziomie w lidze włoskiej co jedynie podwyższy jego wartość.

Wniosek

Mimo narastających plotek dotyczących przyszłości Sebastiana Szymańskiego, wciąż nie jest pewne, czy faktycznie przeniesie się on do Napoli. Koniec sezonu przyniesie odpowiedzi na te spekulacje. W każdym razie, biorąc pod uwagę jego dobre występy, nie można wykluczyć, że będzie on ważnym zawodnikiem zarówno dla klubu, obecnego lub nowego, jak i dla polskiej reprezentacji piłkarskiej. Pozostaje nam śledzić rozwój polaka i liczyć na jego dobre występy.