Dota 2 to gra strategiczna, która zajmuje czołowe pozycje pośród gier e-sportowych. Ponad 8 milionów użytkowników miesięcznie aktywnie gra w jedną z najlepszych gier MOBA. Kultowa gra wideo jest tak samo popularna, jak ruletka online w kasynach internetowych. Turnieje Dota 2 również mają wiele fanów, którzy chętnie obstawiają zakłady w turniejach.

Turnieje Dota 2 oferują różnorodne nagrody na małych i dużych turniejach. Mogą to być ogromne pule pieniężne dla profesjonalnych graczy, uczestniczących w turnieju, jak i wiele możliwości dla osób obstawiających zakłady online.

Jeśli myślisz o tym, aby rozpocząć obstawiania zakładów na profesjonalnych turniejach Dota 2, przeczytaj nasz krótki poradnik. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przed rozpoczęciem obstawiania i co najlepiej obstawiać początkujących graczom.

Poznaj podstawy zakładów e-sportowych

Jeśli jesteś nowy w tym wszystkim, to zapoznaj się najpierw z podstawowymi zasadami obstawiania zakładów online. Jeśli kiedyś miałeś styczność z zakładami bukmacherskimi, na przykład w tradycyjnych sportach, to wiedz, że panują tu takie same zasady.

Otóż, aby obstawiać na turniejach w Dota 2, wystarczy po prostu wybrać drużynę, która według ciebie ma większe szanse na wygraną. Zakłady należy obstawiać w legalnych online zakładach bukmacherskich.

Oczywiście przed postawieniem zakładu na drużynę, należy poznać mechanikę działania samej gry Dota 2, graczy, strategie i współczynniki wygranych do przegranych danej drużyny. Dana wiedza pomoże ci lepiej obstawić i tym samym zwiększyć szanse na wygranie.

Może ci również pomóc śledzenie aktualności i wszelkich wiadomości dotyczących zespołów gry, ich konkretnych zawodników i rotacji w drużynach. Możesz też śledzić treningi zespołów, nowych graczy i ich poprzednie wyniki. Takie wyszukiwanie informacji jest czasochłonne, ale z pewnością pomoże ci przy zakładach, nie możesz zawsze liczyć na szczęście przy obstawianiu zakładów.

Sprawdź turnieje e-sportowe na Dota 2

Jak już będziesz mieć wprawę w wyszukiwaniu newsów o zespołach i graczach, zajmij się samymi turniejami. Wyszukiwanie informacji o turniejach Doty 2 to świetny pomysł. Dowiedz się, jaka jest pula główna w turnieju, jakie stawki, wskaźniki poprzednich wygranych poszczególnych drużyn itp.

Właściwie każdy twój wcześniejszy research wzbogaci twoją wiedzę na temat turnieju i branży e-sportowe w całości, a zarazem pomoże określić, kiedy i na co postawić. Pamiętaj, że turnieje Dota 2 to najczęściej rozgrywki w kilka etapów. Nie musisz obstawiać każdą rozgrywkę, wystarczy, że wybierzesz te, w których jesteś pewny co do swoich wyborów.

Do najważniejszych nadchodzących turniejów Dota 2 należą:

  • PGL Arlington Major 2022;
  • Dota Pro Circuit 2022;
  • 2022 Asian Games;
  • The International 2022.

Wybierz rodzaj zakładów

Po tym jak poznasz zasady obstawiania zakładów i konkretne turnieje dla Doty 2, przyjrzyj się dokładnie rodzajom zakładów, które możesz obstawiać w turniejach. Zapoznaj się z systemem zakładów gry, który pomoże Ci zarobić pieniądze na zakładach online. W Dota 2 możesz się spotkać z takimi rodzajami zakładów:

  1. Zwycięzca meczu — to typ zakładu, w którym obstawiasz na drużynę, która według ciebie wygra grę.
  2. Zakłady z handicapem — w danym zakładzie wybierasz drużynę, która otrzymuje dodatkowe punkty od początku rozgrywki.
  3. Podwójna szansa pozwala na postawienie dwóch zakładów jednocześnie. Jeśli jeden zakład nie wypali, zawsze możesz liczyć na drugą szansę i wygraną na drugim froncie.
  4. Dokładny wynik bardzo trudno przewidzieć. Aby odebrać wygraną tego typu, musisz określić dokładny wynik końcowy meczu, jaki uzyska zwycięska drużyna.

Znajdź odpowiedniego bukmachera

Już wyżej wspomnieliśmy, że zakłady należy obstawiać u legalnych bukmacherów, których obecnie jest już bardzo dużo w Polsce. Tak samo, jak i w sportach tradycyjnych, dobry bukmacher ma wielkie znaczenie. Obecnie kantory bukmacherskie online oprócz tradycyjnych sportów oferują też e-sporty, więc wybór bukmacherów jest zadowalający.

Zanim jednak zaczniesz obstawiać, upewnij się, że dany bukmacher jest legalny i nie oszuka cię po postawieniu zakładów. Sprawdź koniecznie czy posiada on turnieje i rodzaje zakładów, na które chcesz obstawiać, zobacz jaki ma kurs, rynki zakładów i metody płatności.

Zakłady bukmacherskie online również często przyciągają nowych graczy swoimi ofertami powitalnymi. Na to również możesz zwrócić uwagę. Dobry bukmacher zawsze będzie miał dla ciebie atrakcyjną ofertę na początek.

Zarządzaj swoim bankrollem

Na koniec pamiętaj, że jedynie ty jesteś odpowiedzialny za swoje wydatki. Rozsądnie zarządzaj swoimi pieniędzmi i stara się nie dopuścić do sytuacji, w której przegrajesz cały swój bankroll. Zarządzanie swoim kapitałem jest bardzo ważne.

Zgodnie z praktyczną zasadą zakładów bukmacherskich i profesjonalnych graczy, nigdy nie powinieneś zejść poniżej 5% kwoty, którą jesteś gotów przegrać w jednym zakładzie. Obstawianie zakładów w profesjonalnych turniejach e-sportowych, takich jak turnieje Dota, powinno zapewnić Ci rozrywkę i relaks, a nie stres i utratę kapitału.

Znaczna część tej rozrywki powinna ci też przynieść zwycięstwo twojej ulubionej drużyny, to też jest częścią emocji w e-sporcie. Zawsze pamiętaj, aby grać odpowiedzialnie. Hazard może uzależniać, więc powinieneś kontrolować swoje wydatki. A jeśli zaczniesz wykorzystywać nasze wskazówki, twoje możliwości wygranej tylko się zwiększą.