Choć początki G2 Esports nie były najłatwiejsze, wszystko wskazuje na to, że ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego w końcu postanowiła pokazać, na co ją naprawdę stać. Po zajęciu 3. i 4. miejsca w ubiegłorocznych sezonach wiosennym i letnim, “super-team” wraca na salony i to w imponującym stylu. LEC Spring 2022 w League of Legends dobiegł końca, a G2 zrobiła wszystko, by znaleźć się na szczycie. Początkowe problemy w tym nie przeszkodziły, a cel ostatecznie został zrealizowany: będą reprezentować Stary Kontynent na Mid–Season Invitational 2022.

G2 Esports nie dali żadnych szans przeciwnikom. Zagrają na MSI

LEC Spring 2022 to mistrzostwa, które trwały od 14 stycznia do 10 kwietnia bieżącego roku i przyciągnęły fanów e-sportu z całej Europy. Trudno się dziwić, bo walczyło z tym turnieju 10 doskonale przygotowanych drużyn, w których zasiedli najlepsi gracze z całego Starego Kontynentu, walcząc o pulę nagród wynoszącą 200 tys. euro. Ostatecznie wielkim zwycięzca okazał się zespół G2 Esports, który w finale pokonał Rogue 3:0. Przypomnijmy, że na czele tej drużyny stoi Polak – Marcin „Jankos” Jankowski, a wraz z nim inny e-gamerski weteran, Rasmus „Caps” Winther.
Wszystkie osoby śledzące najważniejsze informacje związane z e-sportem bez wątpienia kojarzą te nazwiska i już domyślają się, jak imponujące musiały być to widowiska. Rzeczywiście nerwów i stresu nie brakowało, szczególnie podczas fazy grupowej, gdzie G2 Esports przegrało aż 7 spotkań, wygrywając 11 razy. Na szczęście w fazie play-off’ów pokazali klasę i wyżyny swoich umiejętności, pokonując najpierw Team Vitality 3:0, a następnie taki sam wynik osiągając w starciach z Misfits Gaming i Fnatic.

W tak imponującym stylu G2 Esports dotarli do finału, gdzie stanęli przeciwko Rogue. Mistrzowie – napędzani serią trzech potężnych zwycięstw – kolejny raz wywalczyli wynik 3:0. W tak pięknym stylu udało im się zakwalifikować do Mid–Season Invitational 2022, gdzie będą reprezentowali całą Europę.

Nadchodzi Mid–Season Invitational 2022

Ogromne emocje i szansa na wygraną towarzyszą jednak nie tylko samym zawodnikom, ale też ich kibicom. Rozgrywki e-sportowe cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem i oglądane są przez miliony ludzi z całego świata. Miłośników meczów online interesują również najlepsze bonusy bukmacherskie, które pozwalają na czerpanie jeszcze większych korzyści z obstawiania wyników nadchodzących spotkań. To szansa na potencjalną wygraną i zarobienie pieniędzy dzięki uważnej obserwacji e-drużyny, śledzeniu jej poczynań i korzystaniu z bonusów przygotowanych przez pośredników. Aby móc się nimi cieszyć, wystarczy tylko założyć konto, co zajmuje zaledwie kilka minut i zrobić to można bez wychodzenia z domu.

Dzięki temu obstawiać można także nadchodzące rozgrywki G2 Esports, które w nadchodzących miesiącach zapowiadają się wyjątkowo emocjonująco. Mid–Season Invitational 2022 to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych turniejów w League of Legends na świecie. Trudno się zatem dziwić, że awans do tych rozgrywek odbył się tak głośnym echem w świecie e-sportu. W rozgrywkach zawsze brało udział 12 drużyn, w tym roku jednak będzie ich tylko 11, bo liga rosyjska została anulowana.

Na tę chwilę w wiosennych eliminacjach (oprócz G2 Esports reprezentującego Europę) wyłoniono już:

  • T1 (LoL Champions Korea);
  • DetonatioN FocusMe (LoL Japan League);
  • Istanbul Wildcats (Turkish Championship League).

Mid-Season Invitational jak co roku odbędzie się w maju. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 10 maja, wielki finał natomiast będzie miał miejsce 29 maja. Rozgrywki podzielone zostały na dwie fazy grupowe i baraże. Warto dodać, że tegoroczne zmagania odbywać się będą w Busan w Korei Południowej, choć początkowo rzekomo brano pod uwagę głównie Amerykę Północną. Zmiana planów wynika najprawdopodobniej z problemów związanych z obostrzeniami pandemicznymi. Ujawniono już także oficjalną pulę nagród na tegoroczny turniej. Jak podaje Sport.pl, mowa o 250 tys. dolarów, na tym jednak nie koniec. Kwota ta ma być bowiem jeszcze powiększana przez rozmaite dodatki do gry, takie jak np. przedmioty specjalne czy skórki.